دارامان

طراحي وب سايت

طراحي وب سايت
 

يكي از مسائلي كه باعت ناراحتي وبمستران ميشود كاهش بازديد سايت است و هر وبمستري تمامي سعي و هنر خود را به كار ميگيرد كه چنين اتفاقي براي سايت اش رخ ندهد.

در اين مقاله طراحي سايت مبنا برخي از اين دلايل معمول را بررسي ميكنيم. نيازي نيست خيلي نگران باشيد زيرا اين موانع به راحتي رفع مي شوند.

AdministratorfilesUploadFilebutton-visit-website.png

حذف شدن لينك ها از ديگر سايت ها

زماني سايتي به صفحات سايت شما لينك مي دهد كاربران ميتوانند وارد سايت شما شوند كه موجب ميشود رتبه شما در نتايج گوگل افزايش يابد. اما با گذشت زمان بعضي از لينك ها و يا صفحاتي كه به سايت شما لينك داده اند حذف ميشوند و در نتيجه شما كاربراني كه از اين طريق كسب كرده بوديد را از دست خواهيد داد و كاملا منطقي و طبيعي است كه رتبه شما در گوگل افت كند و بازديد سايت شما كاهش يابد.

مانند تبليغات شما در سايت هاي ديگر، تا زماني كه تبليغات ادامه داشته باشد بازديد سايت شما بالاست و هنگامي كه مهلت تبليغ شما به پايان ميرسد طبيعي است بازديدكننده كمتري داشته باشيد.

بروز رساني نكردن سايت

دقت فرماييد كه هدف كاربران تازه ترين و با كيفيت ترين محتويات است و براي رفع اين نياز خود به صورت دائم به سايت هايي مراجعه ميكنند كه داراي محتويات تازه و با كيفيت باشد واگر اين سايت ها ديگر محتويات خود را بروز رساني نكنند ديگر اين كاربران به آنها مراجعه نمي كنند.

و يا اينكه سايت شما داراي تالار هاي گفتگو و انجمن ها باشد اگر كاربران فعال شما دست از فعاليت خود بكشند باعث ميشود كه محتواي كمتري در سايت شما ايجاد شود و نتيجه اش كاهش رتبه و كاهش بازديد ميشود.

تغيير آدرس RSS

ترجيحا آدرسي را تغيير ندهيد زيرا با تغيير دادن آدرس RSS كاربران بايد دوباره وارد سايت شما بشود و آن را ذخيره كنند اما بسياري از آنها ممكن است اين كار را انجام ندهند كه موجب كاهش بازديد سايت ميشود.

لطفا به سوالات، نظرات و پيام ها پاسخ دهيد!

به راستي كه بعضي از وبمستران قسمت نظرات مطالب را دست كم ميگيرند. سعي كنيد كه هميشه قسمت نظرات مطالب خود را فعال نگه داريد حتي شده و در روز مدت را براي اين كار اختصاص دهيد زيرا خيلي وقت شما را نميگيرد در غير اين صورت كاربران از بي توجهي شما دلگير شده و يا اعتمادشان را نسبت به سايت از دست ميدهند.

و ديگر دلايل:

 • كم رنگ شدن فعاليت در شبكه هاي اجتماعي
 • حذف كردن برخي از امكانات سايت
 • پولي كردن امكانات و ابزار هاي پر استفاده سايت
 • اقدام به طراحي سايت جديد و فعال توسط رقبا


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۳۰ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

AdministratorfilesUploadFilecaptcha.jpg

معمولآ در فرم ها و بخشهايي از اينترنت تصاويري مي بينيد كه در آنها اعداد يا حروف به صورت نا مرتب ديده مي شود ، نام اين تست ها Captcha است كه هدف آن تشخيص اين است كه كاربر انسان است يا رايانه. تمام حقوق مادي و معنوي اين مقاله متعلق به شركت مبنا به آدرس وب سايت www.sitedesign-co.com مي باشد.

در واقع كپچا ابزاري براي جلو گيري از ورود هكر ها به سايت مي باشد. براي مثال گوگل و سرويس جي ميل را در نظر بگيريد كه خدمات ايميل مجاني به كاربران ارائه مي دهد و اگر در زمان ساخت ايميل از كاربران كد كپچا را نگيرد يك كاربر با ساخت يك برنامه هك كامپيوتري ميليونها ايميل مي تواند بسازد كه اين هم براي آن وب سايت مضر است هم براي كاربراني كه از سرويس آن وب سايت استفاده مي كنند.

اولين بار اين تست توسط آلن ترنينگ ساخته شد. هدف ترنينگ از ساخت اين تست اين بود كه بفهمد آيا گجت ها هم مانند انسان فكر مي كنند. در ابتدا اين تست به شكل يك بازي تقليدي انجام مي شد كه به مرور زمان پيشرفت و به شكل كنوني درآمد. هدف از ساخت كپچا اين است كه كاربر به راحتي اين تست را انجام دهد و كامپيوتر به تنهايي نتواند از سد آن بگذرد. همان گونه كه ديده ايد اين حروف يا اعداد از اصول خواصي پيروي نمي كنند زيرا اگه آنها يك مدل واحد داشتند طولي نمي كشيد كه هكرها برنامه اي براي گذشتن از اين سد نيز پيدا مي كردند.

به تازگي در كنار كپچا ها گزينه صوتي نيز جود دارد كه با كليك روي آن صداي همان حروف را مي توانيد بشنويد البته با مقداري صداي پس زمينه ، اين صداي زمينه براي اين است كه برنامه ها و اپليكيشنها نتوانند حروف را تشخيص دهند. البته به تازگي كپچاها به شكلهاي مختلفي مانند ترجمه يا معادله ساده رياضي نيز ديده مي شود كه تمام آنها يك هدف و آن هم تشخيص انسان از ماشين است را دنبال مي كنند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۳۰ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

دسترسي تمام مردم جهان به اينترنت و گسترش روابط الكترونيكي از طريق وب سايت ها، باعث به وجود آمدن تجارتي پر سود و بدون محدود هاي جغرافيايي و مكاني و فيزيكي شده است. در طراحي سايت هايي كه امروزه كار تجارت را انجام مي دهند، جذب مخاطب و مشتريان تبديل به رقابتي براي كسب درآمد در اينترت شده است.

مهمترين مزاياي تجارت الكترونيك و كسب و كار الكترونيك را اين موارد مي توان داست:

 • حذف محدوديت هاي مكاني و زماني
 • كاهش هزينه هاي توليد
 • افزايش درصد فروش
 • دسترسي آسان به اطلاعات لازم
 • جهاني شدن تجارت
 • كاهش هزينه هاي معملاتي و زمان انجام كار
 • حذف دلال ها و واسطه ها

 امروزه علم طراحي سايت از تمام اين مزيت ها استفاده كرده و وب سايت هايي با بهترين و بيشترين بازديد در زمينه تجارت آن وب سايت طراحي مي نمايند؛ تا منجر به كسب و كار الكترونيك از طريق طراحي سايت هاي شركت ها شوند.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۷ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)
همانگونه كه گفتيم كسب و كار الكترونيكي كه ما از طريق طراحي سايت ها به آن مي خواهيم دست پيدا كنيم، شامل، تلفيق و پيوند دادن سيستم ها، فرآيند هاي درون سازماني، زنجيره تامين منابع مي باشد، كه با استفاده از اصول و فناوري هاي طراحي سايت جديد و ابزار اينترنت مناسب به اين هدف دست خواهيم پيدا كرد.
 
كسب و كار الكترونيك را بسته به نوع ارتباطات در آن، در 8 مدل معرفي مي نمايند: 
 • مصرف كننده با مصرف كننده ( C to C  )
 • شركت با شركت ( B to B  )
 • شركت با مصرف كننده ( B  to C  )
 • مصرف كننده با شركت ( C  to B  )
 • شركت با دولت ( B  to G  )
 • دولت با مصرف كننده ( G to C  )
 • شركت با كاركنان ( B to E  )
 • دولت ها با دولت ها ( G to G  )
 در طراحي سايت بايد به اين روابط شناخت داشته باشيم و در طراحي سايت خود با توجه به اين روابط، وب سايت هاي خود را طراحي كنيم؛ تا مخاطبان و كاربران اين وب سايت ها بتوانند از امكانات آنها استفاده بهينه را داشته باشند.


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۷ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

طراحي سايت ها امروزه به سمت تجارت الكترونيك مي روند. به طور كلي و در معناي جامع اگر بخواهيم تجارت الكترونيك را تعريف كنيم، هرگونه  خريد و فروش و معامله و همچنين ارائه خدمات و انتقال سرمايه را كه از طريق ارتباط هاي اينترنتي و ديجيتالي انجام شود را تجارت الكترونيك مي نامند.

در معناي كه اتحاديه اروپا در سال 97 ميلادي تجارت الكترونيك را معرفي كرده است، تجارت الكترونيك، تجارتي ست كه  بر پردازش و انتقال الكترونيكي دادهها، شامل مـتن، صـدا و تصـوير مبتني ميباشد.

در طراحي سايت ها امروزه طراحان سايت با مطالعه مباحث تجارت الكترونيكي، هدف دارند كه وب سايت هايي طراحي كنند كه در زمينه تجارت الكترونيك بتواند مشتريان بازار خود را جذب نمايد.

تجارت الكترونيك چيستادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۳ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

كسب و كار الكترونيك معنا و مفهومي عام تر و كلي تر نسبت به تجارت الكترونيك دارد.

اولين بار توسط شركت IBM در سال 97 ميلادي اين مفهوم عنوان شد، كه تجارت الكترونيك را  نيز شامل مي شد. همچنين به راهكار هايي در خود داشت كه بايد در درون شركت و يا نهاد و يا سازماني كه در آن كار تجارت را انجام مي دهيم، تا بتوانيم تجارت موفقي در تجارت الكترونيك داشته باشيم.

 كسب و كار الكترونيكي شامل اين موارد مي باشد:

 • تجارت الكترونيك
 • هوشمندي شركت ها
 • مديريت روابط شركت ها
 • مديريت زنجره ي تامين منابع داخلي شركت
 • برنامه ريزي بر روي منابع شركت

 مهندسين فناوري اطلاعات و طراحان سايت و برنامه نويسان وب سايت، امروزه به دنبال طراحي سايت هايي با چارت هاي مشخص هستند كه مشخصه بارز اين طراحي سايت، هدف تجارت الكترونيك و كسب و كار الكترونيك مي باشد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۳ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

شروع سرويس هاي بانكداري از راه دور، از طريق رسانه هاي الكترونيكي در اوايل دهه ي 80 ميلادي بود. كلمه پركاربرد  "آنلاين" در اواخر دهه ي 80 ميلادي محبوب شد، و به يك پايانه كه از طريق تلفن براي دسترسي به خدمات بانكي به كار مي رفت، اطلاق مي شد.

اولين بانك ها در اين زمينه در سال 81 ميلادي در شهر نيويورك بودند، كه 4 بانك بزرگ شهر نيويورك در آن سال سرويس هاي خود را از طريق ويدئو تكس به مشتريان ارائه كردند. اگرچه طرح ويدئو تكس بعد از دو سال شكست خورد.

بعد از آن شركت ساخت و ساز ناتينگهام انگلستان در سال 83 ميلادي توانست سيستمي را در زمينه آنلاين بودن خدمات بانكي ارائه دهد كه به جز مشاهده حساب و انتقالات حساب، مشتري بتواند قبوض خود را نيز پرداخت نمايد؛ اين شروع يك تحول در زمينه بانك داري بود، به شكلي كه امروزه در طراحي سايت بانك ها اكثرا خدمات بانك ها، از طريق وب سايت شان قابل پيگيري و انجام مي باشد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۰ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

در اين بخش به ارائه چند راه كار بسنده مي كنم، گرچه با بسياري از آنها در كشور امروزه سر كار داشتيم و دولت نيز براي ترغيب مردم به استفاده از تجارت الكترونيك، اين راه كارها را در دستور كار خود قرار داده است؛ گرچه هنوز فاصله ي زيادي تا رسيدن به ايده آل داريم.

 • اولين نكته در اين امر استفاده از خودپرداز ها و آشنايي مردم به خدمات راه دور مي باشد
 • آشنا كردن مردم با پرداخت قبوض از طريق اينترنت و خدمات الكترونيك بانك ها
 • آشنايي مردم به خريد از طريق فروشگاه هاي اينترنتي
 • بيمه كالا ها و خدمات انجام شده از طريق فروش اينترنتي و خدمات الكترونيكي، تا تضميني باشد براي ايجاد اطمينان مشتريان نسبت به اين خدمات
 • ارائه تحليل ها و گزارش هاي كامل و جامع به مشتريان در صفحات وب سايت خود، در زمينه اي كه  به كسب و كار ما مراجعه كرده اند. مثل توضيحات كامل درباره محصولات ارائه شده و فيدبك نظرات درباره آن محصول
 • تاكيد بر اين نكته كه خدمات و فروشگاه اينترنتي ما   24 * 7 ( يعني هفت روز هفته و در بيست و چهار ساعت شبانه روز) مي باشد
 • ايجاد درگاه هاي مطمئن پرداخت الكترونيك كه ايمني و امنيت اطلاعات مشتري در آن كاملا محفوظ باشد
 • دريافت كارمزد پايين تر از مشتريان
 • تاكييد به گارانتي محصولات و خدمات پس از فروش

 در طراحي سايت هاي خود اگر بتوانيم به اين نكات توجه داشته باشيم، مي توانيم مشتريان خود را به استفاده از خدمات و خريد محصولات خود از طريق وب سايت خود ترغيب نماييم.

 
 


ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۰ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

با توجه به گستره جغرافيايي موجود تلاش عرضه كنندگان كالا و خدمات ، معرفي كالاي خود به خريداران بيشتر و در نتيجه فروش و سود بيشتر است كه اينترنت، طراحي سايت وبه دنبال آن تجارت الكترونيك كمك شاياني در اين زمينه كرده است .

تجارت الكترونيك در حال دگرگوني و متحول شدن است به گونه اي كه معامله كالا و خريد و فروش رو در رو ومستقيم را عملا تحت شعاع قرار داده و كمتر كسي در صورت اطمينان از كيفيت كالا و خريد امن تن به خريد مستقيم ما يحتاج خود مي دهد. در ساده ترين كلام تجارت الكترونيكي يعني معامله و خريد و فروش كالا يا خدمات در بستر اينترنت.تلاش گروه طرح و پردازش  مبنا بر اين است كه انواع مدل هاي تجارت الكترونيك را با بياني ساده ، شيوا و روا ن براي علاقه مندان آن بيان كند .اميد است مفيد واقع شود.

بر اساس ارتباط مشتري و خريدار و همينطور وسعت معامله و تراكنش ، انواع مدل هاي تجارت الكترونيك به شرح زير است :

انواع مدل هاي تجارت الكترونيك

B 2 B

Business to Business

پركاربردترين مدل تجاري كه اين روزها فراوان ديده ميشود. در حقيقت اين معامله بين دو شركت و كمپاني بصورت عمده فروشي صورت مي گيرد.معامله و ارتباط تجاري اي كه در آن بنگاه ها ، شركت ها و كمپاني ها در دو طرف اين بازرگاني الكترونيكي قرار دارند ، خريدار و تامين كننده  كالا يا خدمات و نه فروشنده و مصرف كننده . باي اولين بار شركت سيسكو قدم در اين راه گذاشت.از نقاط ضعف اين مدل ميتوان به عدم وجود اعتماد و اطمينان اشاره كرد.

B 2 C

Business to Consumer

ارتباط تجاري الكترونيكي بين بنگاه ها ، شركت ها و كمپاني ها با مصرف كننده.مانند شركت هايي كه با سايت هاي خود محصولات را معرفي كرده وقيمت و جزييات اجناس را به خريداران معرفي ميكنند.

B 2 A

Business to Administration

تعاملات تجاري ما بين سازمان ها ، ارگان ها و نهاد هاي دولتي مثل پرداخت ماليات و عوارض يك نهاد دولتي به نهاد يا سازمان دولتي ديگر.همان B 2 G  است .

C 2 B

Consumer to Business

ارتباط بازرگاني الكترونيكي از سمت مشتري ، كسبه و مصرف كننده  با شركت ها و كمپاني ها

B 2 G

Business to Government

مدلي از تجارت الكترونيك بين كمپاني و شركت با يك نهاد و ارگان دولتي . B2G  يعني تجارت با دولت كه در حال حاضر در اول راه است.

C 2 C

Consumer  to Consumer

دو طرف معامله مستقيما مصرف كننده و مشتري است

G 2 G

Government to Government

كليه تعاملات تجاري ما بين دولت ها  اعم از واردات و صادرات

G 2 C

Government to Consumer

تعامل تجاري دولت و سازمان هاي دولتي با مصرف كنندگان ومشتريان

C 2 G

Consumer to Government

يا هما ن مدل  C 2 A (Consumer to Administration)  به معناي تعامل تجاري بين مصرف كننده با دولت كه در حال حاضر چنين مدلي رواج ندارد و زياد استفاده نميشود.

P 2 P

Peer to Peer

مدل تجاري نقطه به نقطه مدلي كه در آن داد وستد و ارتباطات تجاري و مالي بين دو طرف فروشنده و خريدار بر اساس تكنولوژي wap ياهمان نكنولوژي ارتباط تلفن همراه با سرور برقرار مي شود مانند جابجايي مستقيم پول از حسابي به حساب ديگر.

به دنبال رشد مدل هاي پر طرفداري مانند B2C  و B2A  ارگان ها و نهادهاي دولتي  ارتباطات تجاري و تعاملات خود را با مردم افزايش خواهد داد .

نكته مهمي كه قابل تامل است اين است كه اين مدل ها كاملا متمايزو مستقل از هم نبوده گاهي تركيب مي شوند يا خيلي نزديك بهم عمل ميكنند و مرز مشخصي نمي توان قائل بود و شبيه به كسب و كار الكترونيك عمل ميكنند.

شركت طراحي سايت طرح و پردازش مبناادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۲ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

AdministratorfilesUploadFiletejari.jpg

استفاده روز افزون مشتريان از اينترنت براي گرفتن خدمات و خريد كالا موجب شده صاحبان كسب و كار به دنبال ساخت وب سايت هاي تجاري براي كسب و كار خود با شند . در اين مقاله چند عامل موثر براي طراحي سايت هاي تجاري به شما ارائه خواهيم داد. تمام حقوق مادي و معنوي اين مقاله متعلق به شركت مبنا به آدرس وب سايت www.sitedesign-co.com مي باشد.

1.ظاهر وب سايت

از رنگهاي جذاب در وب سايت خود استفاده كند همچنين چيدمان درست مطالب و محصولات بسيار مهم است. از شلوغ كردن بيش از حد صفحات وب سايت دوري كنيد و فضايي ايجاد كنيد كه كاربران به راحتي با وب سايت شما تعامل كند و از آن لذت ببرد.

2. محتوا

هميشه محتوا سايت خود را بهينه كنيد و از اصول نوشتاري مانند نقطه و... در مطالب استفاده كنيد . از فونت هاي زيبا در نوشتن مطالب استفاده كنيد .

3. هدايت

هدف شما از ساخت وب سايت تجاري رونق به كسب و كار است ، پس چيدمان سايت خود را به گونه اي انجام دهيد كه كاربران را به سمت خدمات و محصولات شما هدايت كند.

4. استفاده از نوار مسير

بيشتر كاربران مي دانند كه به دنبال چه محصول يا خدماتي هستند ، در وب سايت خود نوار مسير يابي براي كاربران قرار دهيد كه به راحتي بتوانند به بخشهاي مورد نظر بروند.

5. وب سايت هاي واكنش گرا

وب سايت واكنش گرا وب سايتي است كه خود را با سايز صفحه نمايش هاي مختلف سازگار مي كند. بسياري از بازديد كنندگان از طريق موبايل يا تبلت وارد وب سايت ها مي شوند و روز به روز هم به تعداد آنها اضافه مي شود، اگر شما نمي خواهيد اين كاربران را از دست دهيد بايد همين امروز به دنبال وا كنش گرا كردن وب سايت خود باشيد يكي از شركتهايي كه مي تواند شما را در اين امر ياري كند شركت طراحي سايت مبنا مي باشد.

6. دادن حس اعتماد به كاربر

درون وب سايت خود اطلاعات خود مانند شماره تماس ، آدرس ، گواهينامه هايي كه دريافت كرده ايد ، رزومه خود و همچنين نمونه كارهاي پيشين و... استفاده كنيد تا موجب بالا رفتن حس اعتماد در كاربرشود.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۲ دى ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراح بیگ سایت