دارامان

طراحي وب سايت

طراحي وب سايت
 

AdministratorfilesUploadFilejazbe terafike bishtar.jpg

يكي از مهمترين راه هاي افزايش بازديد كننده سايت بهينه سازي سايت يا همان سئو مي باشد.

تمام حقوق مادي و معنوي اين مقاله متعلق به شركت مبنا به آدرس وب سايت www.sitedesign-co.com مي باشد.

چند مورد كه در بالا بردن بازديد كنندگان وب سايت به شما كمك مي كند:

اولين چيزي كه در هنگام ورود به يك سايت جلب توجه مي كند زيبايي آن سايت مي باشد پس سايت خود را هر چه زيباتر طراحي كنيد.

در طراحي وب سايت اصول و استاندارد هاي بهينه سازي از نظر موتور هاي جستجوگر را در نظر بگيريد.

يكي از مهمترين مسائل استفاده از هاست خوب و معتبر است ، زيرا با داشتن هاستهايي با سرعت بالا كه 24 ساعته خدمات مي دهند مي توان ترافيك سايت خود را بالا ببريم.

هيچگاه از متنهاي تكراري و كپي استفاده نكنيد. و هميشه سايت را به روز نگه داريد.

محتواي سايت خود را Seo Friendly كنيد ، يعني صفحاتي ايجاد كنيد كه براي موتور هاي جستجوگر جالب باشند.

از شبكه هاي اجتماعي در سايت خود استفاده كنيد ، مطالب سايت خود را در آنها به اشتراك بگذاريد تا مخاطبين اين شبكه ها با شما آشنا شوند و به سايت شما مراجعه كنند.

لينك تبليغاتي در سايت خود قرار دهيد ، درج لينك و يا تبليغات بنري و آگهي مي تواند كاربران را به سمت  وب سايت شما هدايت نمايد و يا حتي با برند و نام تجاري شما آشنا نمايد. همچنين ميتوان لينك خود را در ديگر سايتها قرار دهيد .

هميشه از كلمات كليدي استفاده نماييد.

يك فروم فعال مي تواند ترافيك و رنكينگ بالايي را به شما اختصاص دهد. ايجاد فروم در كنار طراحي سايت شما موجب تقويت برند شما مي شود و اعضاي فروم به مانند مبلغان كسب وكار شما خواهند بود و با ادامه اين روند در سئو وب سايت اثر زيادي برجا خواهد گذاشت. 

مهمترين قسمت سئو محتوا وب سايت است ، همواره محتوا متمايز در وب سايت خود قرار دهيد هميشه سعي بر اين داشته باشيد كه محتوا شما جذاب باشد و كاربر را در وب سايت شما نگه دارد.

شما مي توانيد در وب سايت خود ويدئو قرار دهيد ، ويدئو موجب مي شود كاربر زمان بيشتر در وب سايت شما بماند.

سايتهاي زيادي در زمينه هاي مختلف وجود دارد ولي اين را بدانيد هرچه رتبه شما در جستجو بالاتر باشد بازديد از سايت شما بيشتر و در نتيجه كسب و كار شما رونق بيشتري پيدا مي كند . شركتهاي زيادي وجود دارد كه در زمينه سئو به شما كمك مي كنند كه در انتخاب آنها بايد توجه زيادي كرد از جمله شركتهاي خوب و معتبر در زمينه سئو به شركت مبنا مي توان اشاره كرد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

AdministratorfilesUploadFilegoogle-pigeon-algorithm.jpg

در سال 2014 گوگل الگوريتم جديدي به نام كبوتر يا Pigeon را معرفي كرد. اين الگوريتم كبوتر گوگل باعث مي شود نتايج جستجو در گوگل بر اساس موقعيت مكاني و محلي نمايش داده شود.

اين الگوريتم باعث سرعت بيشتر براي رسيدن به نتايج و همچنين موجب نمايش نتايج نزديكتر به آنچه كه شما مي خواهيد مي شود. براي مثال زماني كه شما به دنبال يك دانشگاه مي گرديد گوگل دانشگاه ها را به نسبت نزديكي به شما نمايش مي دهد.

اين ابزار گوگل باعث شده نتايج جستجو شما در مكانهاي مختلف متفاوت باشد ، گوگل رفته رفته رو به سئو محلي دارد گام بر مي دارد و اين اولين قدم گوگل به سوي اين هدف است.

از مقاله بالا مي شود نتيجه گرفت مالكين وب سايت بايد به فكر سئو محلي نيز باشند براي مثال از نقشه گوگل و ساير ابزارهايي كه گوگل براي تشخيص موقعيت جغرافيايي استفاده مي كند در وب سايت خود بهره گيرند. تمام حقوق مادي و معنوي اين مقاله متعلق به شركت مبنا به آدرس وب سايت www.sitedesign-co.com مي باشد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

AdministratorfilesUploadFilecreative-flash-websites.jpg

فلش برنامه اي براي ايجاد انيميشن ، ويدئو ، بازي و... است كه بسيار طرفدار دارد. اكنون فلش پالير را شركت ادوبي به كاربران ارائه مي كند. در اين مقاله تاثيرات مخرب فلش و ارتباط وب سايت هاي فلش با سئو سايت را به صورت مختصر توضيح مي دهيم. تمام حقوق مادي و معنوي اين مقاله متعلق به شركت مبنا به آدرس وب سايت www.sitedesign-co.com مي باشد.

اولين موضوع اين است كه موتورهاي جستجو محتوا فلش را دوست ندارند. محتواي فلش براي موتورهاي جستجوگر قابل خواندن نيست پس جستجوگر تمام آن صفحه را اينداكس نمي كند.

يكي از مشكلات فلش حجم بالا آن نسبت به عكس و متن است. وب سايت هايي كه از فلش استفاده مي كنند ديرتر بارگذاري مي شوند در نتيجه اكثر كاربران صبر زيادي براي بارگذاري وب سايت نمي كنند و از آن خارج مي شوند و بازديد كنندگان كاهش پيدا مي كند.

يكي از بزرگترين مشكلات نصب نبودن فلش پلير بر روي سيستم بعضي كاربران و يا بروز نبودن اين برنامه است كه موجب مي شود فايل فلش شما نمايش داده نشود ، اين موضوع در وب سايت هاي تمام فلش اهميت فراواني دارد.

چند نمونه ديگر از اين مشكلات عدم رعايت استاندارد هاي وب سايت در به كارگيري فايل هاي فلش ، سخت بودن بروزرساني اين وب سايت ها است زيرا نياز به تخصص در زمينه فلش دارد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

AdministratorfilesUploadFileسئو در وب سايت هاي واكنش گرا.jpg

هنگامي كه گوگل در ژوئن سال  ۲۰۱۲الويت خود را براي سايت هاي واكنش گرا اعلام كرد بلافاصله جريان هاي طراحي اين سايتها آغاز شد ، اين  سايت هاي مي توانند هم سئو خوبي داشته باشند و همچنين بسيار كاربرپسند باشند.

طراحي سايت واكنش گرا به اين معناست كه وب سايت شما نسبت به تغيير اندازه صفحه نمايش تغييراتي نشان دهد كه باعث نمايش بهتر در آن صفحه شود.

تمام حقوق مادي و معنوي اين مقاله متعلق به شركت مبنا به آدرس وب سايت www.sitedesign-co.com مي باشد.

گوگل سايت هاي واكنش گرا را دوست دارد زيرا كاربراني كه به اين سايت ها مي روند هم خوشنودترند و هم مدت زمان بيشتري را در آنها سپري مي كنند. اگر كاربران شما رضايت بيشتري از شما داشته باشند گوگل هم شما را به بالاترين نتايج جستجو مي برد.

با توجه به استفاده بيشتر كاربران از موبايل و تبلت ساخت سايت هاي واكنش گرا موجب خوشنودي بيشتر آنها مي شود.

يكي از خصوصيات وب سايت هاي واكنش گرا سرعت بالا آنها است كه اين فاكتور بسيار مهمي در سئو و رنكينگ سايت شما مي باشد.

يكي از موضوعات مهم در سئو قرار ندادن مطالب تكراري در وب سايت است كه در وب سايت هاي واكنش گرا نيز به همين صورت است. اين نكته را بايد بدانيم واكنش گرا بودن سايت باعث نمي شود كه مطالب تكراري در تبلت يا تلفن همرا نمايش داده نشود.

يك موضوع مهم ديگر اين است كه بالا بردن و سئو در يك وب سايت آسان تر از دو وب سايت است پس شما با طراحي وب سايت واكنش گرا ديگر نياز به سايتهاي جداگانه براي تلفن همراه و كامپيوتر نداريد در نتيجه بر روي يك سايت سئو خود را اعمال مي كنيد و مديريت آن نيز آسان تر است.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

يكي از بدترين اشتباهات در سئو سايت مخفي كردن كلمه كيدي در متن صفحه است، زيرا گوگل با توجه به درصد حضور كمه كليدي هر متن در هر صفحه كلمه كليدي آن را تعيين ميكند. اما قراردادن بيش از حد كلمه كليدي هر متن ها بخصوص متون كوتاه باعث بي معني و ناخوانايي متن ميشود و كاربري براي خواندن آن وقت نخواهد گذاشت و همه ي وبمستران از اين موضوع آگاه اند و به همين دليل از كلمات كليدي به صورت مخفي در متن ها كه شامل تعداد بسيار زيادي كلمه كليدي مي باشد در صفحه قرار ميدهند. كه هم گوگل را متوجه سازند و هم كاربر را راضي نگهدارند. اما اين وبمستران گوگل را دست كم گرفته اند چرا كه گوگل به راحتي ميتواند كلمات كليدي مخفي را تشخيص دهد و اين كار عواقب خوبي براي سئو سايت ندارد.

AdministratorfilesUploadFilehidden text.png

به چند طريق ميتواند كلمات كليدي مخفي توليد كرد:

1.همرنگ كردن متن با تصوير زمينه

2.قراردادن كلمه كليدي در پشت يك عكس

3.با استفاده از ابزار CSS متن را خارج از صفحه مانيتور قراردادن

4.انتخاب فونت صفر براي متن

5.با قرار دادن يك كراكتر با سايز صفر بر روي يك لينك در متن

البته ممكن است به صورت تصادفي شما كلمات كليدي مخفي ايجاد كرده باشيد پس حتما صفحات خود را چك كنيد كه چنين اشتباهي رخ نداده باشد. توجه داشته باشيد هر آنچه براي كاربران قابل رويت نباشد (حتي در كدها) گوگل آن ها را به عنوان مخفي كردن كلمه كليدي مي شناسد.

فراموش نكنيد كه مشتريان شما كاربران شما هستند نه گوگل و نه موتور هاي جستجوگر پس سعي كنيد طراحي سايت خود را بر اساس نياز هاي كاربرانتان ايجاد كنيد.

در چه صورت ميتوان از كلمه كليدي مخفي استفاده صحيح كرد؟

استفاده از كلمه كليدي مخفي هميشه كار غلطي نيست. زيرا در برخي از مواقع باعث ميشود كه كاربر بتواند دركت بهتري از سايت داشته باشد. مثلا استفاده از متن جايگزين مخفي ميتواند به دركت  و شناسايي بهتر سايت  به روبات خزنده كمك كند چرا كه برخي از كد ها و فرمت ها براي روبات ها قابل درك و خواندن نيستند مانند JavaScript، عكس ها و فلش ها.

همچنين برخي از كاربران با موبايل وارد سايت شما ميشوند و اگر فلش در سايت شما استفاده شده باشد نمي تواند آن را ببيند و شما با استفاده از متن مخفي و جايگزين ميتوانيد به خوبي كاربر خود را راهنمايي نماييد.

شما ميتوانيد در موارد زير از كلمات كليدي مخفي استفاده مناسب و صحيح داشته باشيد:

 تصاوير: قرار دادن متن حاوي كلمه كليدي در پشت تصوير كه در حالت عادي كاربر آن را نميبيند و در صورت باز نشدن عكس آن متن را خواهد ديد. بهتر از روش قبل آن است كه در زير هر تصوير توضيحاتي قرار دهيد.

جاوا اسكريپت: قرار دادن محتواي كد جاوا اسكريپت در تگ

ويدئو ها: نكاتي كه در تصاوير ذكر شد براي ويدئو ها هم صدق ميكند. براي مطالع بيشتر ميتوانيد به بخش پشتيباني گوگل رجوع كنيد.

لطفا نظرات و پيشنهادهاي سازنده ي خود را با شركت طراحي سايت مبنا در ميان بگذاريد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۸ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

بسياري از افراد مبتدي و تازه كار تصور مي كنند كه هر چه سايتشان بازديد بيشتري داشته باشد باعث ميشود رتبه سايتشان افزايش يابد چرا كه گوگل به مقدار بازديد سايت رتبه ميدهد در صورتي كه در مقالات گذشته شركت طراحي سايت مبنا به اين مطلب اشاره كرده ايم كه گوگل قادر نيست برخي از معيارها مانند تعداد بازديد و كليك بر روي لينك هاي سايتي را اندازه گيري كند.

AdministratorfilesUploadFileseo3.jpg

زيرا روبات خزنده گوگل بايد به تمامي نقاط سايت شما دسترسي داشته باشد تا بتواند چنين معياري را محاسبه نمايد در صورتي كه چنين امكاني برايش ميسر نيست. از سوي ديگر تعداد كليك ها بر روي لينك اهميت ندارد آنچه كه لينك را با ارزش مي نمايد معرفي سايتي بر روي سايت هاي ديگر است.

تصور اشتباه ديگر كه وجود دارد اين است كه برخي بر اين باورند كه گوگل ديگر اهميتي به لينك ها نميدهد و يا اينكه اگر سايتي از سايت هاي ديگر بك لينك داشته باشد مشكل اسپم خواهد داشت. لينك ها و بك لينك ها از جمله معيار هاي مهمي است كه روبات خزنده گوگل به هنگام جستجو صفحات سايت ها آن را مي سنجد و براي جستجوي بهتر سايت سودمند است.

پس نتيجه ميگيريم آنچه براي گوگل با ارزش است وجود لينك هاي طبيعي و با اعتبار است نه لينك هايي كه به صورت غير طبيعي ايجاد شده اند زيرا لينك هاي غير طبيعي خطر اسپم شدن سايت را در پي دارد.

براي مطالع بيشتر مقاله تفاوت لينك طبيعي و غيرطبيعي چيست؟ را مطالعه فرماييد.

محتواي كپي و تاثير آن بر سئو

كپي كردن محتوا و مطلب سايت  شما در وبلا گ ها و ديگر سايتها در صورتي كه سايت و وبلاگ اعتبار كمتري داشته باشد به سايت شما لطمه اي وارد نميشود در غير اين صورت گوگل سايت شما را بخاطر وجود مطالب كپي در سايتتان متهم كرده و دچار مجازات ميشويد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

Iframe مخفف inline frame، يكي از تگ هاي HTML است كه در صورت استفاده از آن قادر خواهيد بود يك صفحه از وب سايت ديگري را در سايت خود لود كنيد.  مثلا ميتوانيد ويدئو هاي خود را در سايت هايي مانند آپارات آپلود كنيد و سپس به وسيله ي تگ iframe آن را در صفحات سايت خود لود كنيد. در گذشته تگ frame وجود داشته كه به علت بروز مشكلاتي به مرور زمان استفاده از آن منسوخ شده است.

AdministratorfilesUploadFileiframet.jpg

هر صفحه اي يك سري داده و محتوا را نمايش ميدهد كه اين داده هاي مي توانند متن، عكس و يا ويدئو باشند. هنگامي كه ما از تگ iframe استفاده ميكنيم درحقيقت قسمتي از محتواي آن صفحه از سايتمان را به محتواي بيروني ارجاع داده ايم به همين دليل روبات خزنده گوگل نميتواند آن قسمت ارجاع داده شده را ايندكس كند و با محتواي داخلي سايت ارتباط ايجاد كند به همين دليل داد هاي داخل iframe جز داده و محتواي صفحه سايت قرار نميگيرد و اطلاعات داخل آن ايندكس نمي شود.

iframe و سئو

به شرط آن كه داده داخل تگ iframe ارزش محتوايي نداشته باشد استفاده از آن مشكلي براي طراحي سايت و سايت نخواهد داشت همچنين اگر داده هاي داخل iframe مربوط به سايت شما نشود و موضوع آن با موضوع مطلب يكي نباشد باز هم مشكلي ايجاد نخواهد كرد.

توجه داشته باشيد برخي از كساني كه قالب رايگان ارائه ميدهند ممكن است حاوي كد هاي مخفي iframe باشند كه باعث بروز برخي از مشكالات مي شود همچنين برخي از سرويس ها مانند آب و هوا، اخبار روز و ... كه در داخل تگ iframe قرار ميگيرند ممكن است اين كد هاي مخفي را با خود داشته باشند. پس حتما خروجي آن ها را چك كنيد.

برخورد گوگل با تگ iframe

موتور خزنده گوگل قادر به تشخيص iframe مي باشد اگر نكات فوق را هم رعايت كنيد تاثير منفي بر سايت و رتبه سايت  شما  در نتايج سرچ نخواهد گذاشت اما به دليل آن كه جز خارجي سايت شما محصوب ميشود ارزش محتوايي براي سايت شما نخواهد داشت.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱۰ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

از آنجايي كه همه چيز بر روي سئو سايت تاثير گذار است ترديد نكنيد كه CSS و فايل هاي آن نيز تاثيرات خود را بر سئو سايت مي گزارد.

 

AdministratorfilesUploadFilecss-file.jpg

قبلا اشاره كرده بوديم كه گوگل محتواي فايل هاي CSS و جاوا اسكريپت هاي خارجي را ايندكس نمي كند. اين بدان معنا است كه در صورت استفاده از فايل هاي خارجي براي جاوا اسكريپت و CSS سايت باعث كش شدن اين فايل ها در مرورگر و افزايش لود شدن صفحات سايت مي شود همچنين چگالي اطلاعات صفحات را افزايش مي دهد. پس به نفعمان است اين دستورات را به صورت كلاس يا سلكتور تعريف كنيم و در فايل خارجي استفاده كنيم.

موضوع بعدي كه حائز اهميت است سرعت بارگذاري اطلاعات سايت است. براي افزايش سرعت بارگزاري اطلاعات سايت ميتوان فواصل خالي مابين فايل ها را حذف كرد و همچنين با از بين بردن اطلاعات غير ضروري مانند كلاس هايي كه در سايت استفاده نمي شود ميتوان بهينه سازي كرد.

براي اين كار ما سايت excssive.com را به شما پيشنهاد مي كنيم. شما مي توانيد در اين سايت فايل هاي css خود را مرتب كنيد و در يك صفحه مشخص قرار دهيد و بعد آن را به سايت بدهيد ودر نهايت يك فايل فشرده و متراكم پس بگيريد. اين اقدامات تاثير چشم گيري بركاهش پهناي باند سايت شما خواهد داشت.

فراموش نكنيد هرچه كد كمتري در قالب باشد سئو بهتري خواهيد داشت.براي اين منظور مي توانيد از دستورات CSS استفاده كنيد. طراحي سايت بدون استفاد از جدول باعث افزايش چگالي اطلاعات صفحات سايت مي شود به همبن دليل است در سال هاي اخير استفاده جدول براي طراحي وب سايت منسوخ شده است.

با استفاده از دستورات ساده CSS3 مي توانيد عملياتي را قبلا مجبور بوديد براي انجام و اجراي آن از كلاس ها ي مختلفي استفاده كنيد آن ها را با يك دستور انجام دهيد.

با ارئه اين مقالات شركت طرح و پردازش مبنا سعي برآن دارد كه بر دانش شما همراهان هميشگي بيافزايد.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

تاثير تغير آدرس URL بر سئو از جمله سوالات متداولي است كه در ميان وبمستران د طراحي سايت مطرح مي شود. پيش مي آيد كه وبمستر سايتي بخواهد آدرس URL  سايت و صفحات سايت را تغيير دهد، در اين لحظه بايد عكس العمل گوگل را با برخود با اين تغيير بررسي كنيم.

براي گويا تر كردن مقاله مثالي براي شما مي زنيم: فرض كنيد در لينك ها بجاي استفاده از Space ، دش را جايگزين و استفاده كنيم در اين صورت آيا  گوگل اين را جز تغييرات آدرس URL به حساب مياورد و تمامي عمليات و قعاليت هاي بهينه سازي انجام شده از بين مي رود؟

بررسي عكس العمل گوگل در برخورد با تغيير آدرس URL

اتفاقي كه در هنگام تغيير آدرس سايت رخ مي دهد اين است كه ربات خزنده گوگل در زماني كه مي خواهد وارد سايت شما بشود با تعداد زيادي از خطا 404 روبرو مي شود روبات پس از مواجه شدن با چنين اتفاقي تمام صفحات ايندكس شده سايت شما را به سرعت حذف مي كند كه باعث افت بسيار شديد رتبه سايت شما در نتايج گوگل مي شود. از سوي ديگر تمامي بك لينك هايي كه از ساير سايت هاي اينترنتي در ميگرفتيد ضايع مي شود كه باعث ضرر و زيان جبران ناپذيري ميشود.

AdministratorfilesUploadFilewriting-url.jpg

اما در برخي مواقع مدير سايت مجبور به تغيير آدرس URL سايت خود مي شود كه ما به اين افراد پيشنهاد مي كنيم كه از تغييرات اصولي استفاده كنند و از آسيب هاي جدي اين تغيير جلو گيري كنند.

  • استفاده از redirect 301:

 با استفاده از اين شما مي توانيد تمامي آدرس هاي صفحات قبلي سايت خود را به آدرس جديد انتقال دهيد و روبات خزنده را از اين تغييرات آگاه سازيد تا روبات خزنده نيز آدرس جديد را با آدرس قبلي جابجا كند.

  • استفاده از كد  Canonical:

 با استفاده از اين كد هم ميتوان  روبات خزنده را از تغيير آدرس URL سايت آگاه ساخت.

بيشتر موتورهاي جستجوگر روش اول يعني استفاده از redirect 301 را پيشنهاد مي كنند فراموش نكنيد استفاده از هر دو روش باعث بروز حوادثي جبارن ناپذيري براي سايت مي شود.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۱ شهريور ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)

يكي از مشهورترين روش هاي سئو سياه است كه از جمله روش هاي اسپم گوگل نيز  به حساب مي آيد. در اين روش يك مطلب براي گوگل و ديگر موتور هاي جستجوگر به يك شكل و براي كاربران به شكل ديگري نمايش داده مي شود.

AdministratorfilesUploadFilecloaking.jpg

 شايد برا شما هم اتفاق افتاده باشد هنگامي كه در گوگل كلمه اي مانند آموزش سئو را جستجو كرده باشيد و در 10نتايج اول يكي از سايت ها را انتخاب مي كنيد ولي به جاي مطلب آموزش سئو با بنرهاي تبليغاتي مواجه ميشويد! علت اين است كه زماني كه روبات خزنده گوگل به آن سايت مراجعه مي كند وبمستر آن سايت اطلاعات آموزش سئو را به روبات نشان مي دهدو اين اطلاعات در گوگل ايندكس مي شود اما هنگامي كه افراد و كاربران كلمه آموزش سئو را جستجو مي كنند به آن سايت هدايت مي شوند و با بنر هاي تبليغاتي مواجه ميشوند!

براي همين است اين روش جز تكنيك هاي سئو سياه محسوب مي شود و گوگل به صورت جدي با اين دسته از سايت ها برخورد ميكند. افرادي نيز با استفاده از اين روش سايت هايي با پيج رنك تقلبي مي سازند تا بتوانند وارد بيزينس لينك شوند و لينك بفروشند. طريق كار اين روش اين گونه است كه هنگامي موتور خزنده وارد اين سايت ها مي شود رنك واقعي آن ها را دريافت مي كند  ولي در زمان ورود كاربر به دامنه سايت تصور مي كنند كه اين سايت از پيج رنك بالايي برخوردار است در صورتي كه اينگونه نسيت.

AdministratorfilesUploadFileaaimages.jpg

روش هاي گوناگوني براي  ايجاد كلوكينگ وجود دارد كه ما در اين مقاله به معرفي دو نوع از رايج ترين آن ها اشاره مي كنيم.

گوگلينگ (Googling):

در اين روش سايت اقدام به جمع آوري مطلب و اطلاعات از طريق گوگل مي كند براي انجام اين كار يك عبارت خاصي را در گوگل جستجو كرده و نتايج به دست آمده را در سايت خود نشان مي دهد به اين ترتيب سايت چگالي محتواي صفحات خود را افزايش مي دهد و آن را با ديگر قسمت هاي سايت تركيب مي كند و قادر به فريب دادن گوگل مي شود ورتبه خود را افزايش مي دهد.

در حقيقت اين دسته از سايت ها هيچ محتواي با ارزشي ندارند و محتواي خود را از گوگل و ساير وب دايركتوري ها بدست مي آورد كه در گوگل با اين روش بسيار مخالف مي باشد و به مقابله با آن پرداخته است اما هنوز هم وبمستراني هستند كه از اين روش استفاده مي كنند.

IP Delivery:

در اين روش سايت بر پايه ي موقعيت جغرافيا يي كاربران  اطلاعات گوناگوني نمايش مي دهد مثلا زبان سايت بر اساس IP كاربر تغيير يابد، تعدادي از آن ها مورد اسپم  شدن قرار مي گيرند. استفاده از اين روش هم براي وبمستر و هم براي ربات خزنده به وجود مي اورد كه نتيجه اش عدم بازدهي سايت مي شود. اگر  URL ثابت باشد راه كاملا براي ورود موتور خزنده مسدود ميشود و خودتان بهتر ميدانيد چه عواقبي براي طراحي سايت در پي خواهد داشت.ادامه مطلب
نوشته شده در تاريخ ۲۴ مرداد ۱۳۹۴ توسط فرشته شكري
نظرات (0)
[ ۱ ][ ۲ ][ ۳ ][ ۴ ][ ۵ ][ ۶ ][ ۷ ][ ۸ ][ ۹ ][ ۱۰ ][ ۱۱ ][ ۱۲ ][ ۱۳ ][ ۱۴ ][ ۱۵ ][ ۱۶ ][ ۱۷ ][ ۱۸ ][ ۱۹ ][ ۲۰ ][ ۲۱ ][ ۲۲ ][ ۲۳ ][ ۲۴ ][ ۲۵ ][ ۲۶ ][ ۲۷ ][ ۲۸ ][ ۲۹ ][ ۳۰ ][ ۳۱ ][ ۳۲ ][ ۳۳ ][ ۳۴ ][ ۳۵ ][ ۳۶ ][ ۳۷ ][ ۳۸ ][ ۳۹ ][ ۴۰ ][ ۴۱ ][ ۴۲ ][ ۴۳ ][ ۴۴ ][ ۴۵ ][ ۴۶ ][ ۴۷ ][ ۴۸ ][ ۴۹ ][ ۵۰ ][ ۵۱ ][ ۵۲ ][ ۵۳ ][ ۵۴ ][ ۵۵ ][ ۵۶ ][ ۵۷ ][ ۵۸ ][ ۵۹ ][ ۶۰ ][ ۶۱ ][ ۶۲ ][ ۶۳ ][ ۶۴ ][ ۶۵ ][ ۶۶ ][ ۶۷ ][ ۶۸ ][ ۶۹ ][ ۷۰ ][ ۷۱ ][ ۷۲ ][ ۷۳ ][ ۷۴ ][ ۷۵ ][ ۷۶ ][ ۷۷ ][ ۷۸ ][ ۷۹ ][ ۸۰ ][ ۸۱ ][ ۸۲ ][ ۸۳ ][ ۸۴ ][ ۸۵ ][ ۸۶ ][ ۸۷ ][ ۸۸ ][ ۸۹ ][ ۹۰ ][ ۹۱ ][ ۹۲ ][ ۹۳ ][ ۹۴ ][ ۹۵ ][ ۹۶ ][ ۹۷ ][ ۹۸ ][ ۹۹ ][ ۱۰۰ ][ ۱۰۱ ][ ۱۰۲ ][ ۱۰۳ ][ ۱۰۴ ][ ۱۰۵ ][ ۱۰۶ ][ ۱۰۷ ][ ۱۰۸ ][ ۱۰۹ ][ ۱۱۰ ][ ۱۱۱ ][ ۱۱۲ ][ ۱۱۳ ][ ۱۱۴ ][ ۱۱۵ ][ ۱۱۶ ][ ۱۱۷ ][ ۱۱۸ ][ ۱۱۹ ][ ۱۲۰ ][ ۱۲۱ ]
تمامی حقوق این وبلاگ محفوظ است | طراح بیگ سایت